Blog

Všetky známe redakčné systémy spája jeden spoločný problém. Sú častým a obľúbeným cieľom útoku hackerov. Joomla nie je výnimkou. Ide o celosvetovo druhý najviac využívaný redakčný systém vôbec. Preto vždy bude v hľadáčiku tých, ktorí hľadajú bezpečnostné diery a chyby v systéme. V tomto návode zistíte, ako zabezpečiť svoju Joomla webstránku pred útokom a hacknutím.

Ak sa obzeráte po svojej prvej webovej stránke, z každej strany na vás kričí veľa nových výrazov a skratiek. Zostavil som preto kratučký slovník najpoužívanejších pojmov, spolu s jednoduchým vysvetlením ich významu. Sú zoradené v abecednom poradí, bez logickej následnosti.

Hlavné ciele vývojárov v očakávanej verzii Joomla 4 boli jasné. Priniesť jednoduchosť, s ňou spojenú lepšiu užívateľskú skúsenosť a zároveň poskytnúť výkonné nástroje pre programátorov. Nás zaujíma predovšetkým zjednodušenie používania administrácie. Ako sa bude pracovať v novej Joomle 4?

Marketingových kanálov sú desiatky. Napriek tomu nenájdete veľa ľudí, ktorí by pochybovali o dôležitosti vyhľadávačov. Fráza „byť vyhľadateľný na googly“ je síce otrepaná, no pre väčšinu stránok platná. V základných pravidlách SEO sa už neorientujú iba odborníci, ale aj veľa majiteľov webov. Ako byť o krôčik vpred, ak všetci naokolo vedia ako robiť optimalizáciu správne?

Aj dobrý úmysel môže skončiť nečakanými komplikáciami. Presvedčil som sa o tom počas nedávneho nasadzovanie SSL certifikátu. Automatické roboty vyhľadávačov, ktoré tak veľmi na stránkach chceme, spôsobili jeho dočasný „kolaps“. Stránku doslova prevalcovali. Ako k tomu došlo?

A znova je tu - leto. Slnko, voda, relax a odľahčené emailové schránky. Leto je prirodzene obdobím, keď poľavuje pracovná aktivita v mnohých firmách. Všetci zamestnanci sa ponáhľajú k moru a zákazníci majú iné, príjemnejšie starosti, ako nákup vašich produktov a služieb.

Nová Joomla 3.7 je na svete. Okrem tradičnej záplavy drobných úprav a ladenia bugov prináša aj zopár vymodlených noviniek. Pozrite sa na prehľad toho najlepšieho z jej inovácií použiteľných pre váš web.

Hľadáte inšpiráciu pre optimalizáciu vašich webových stránok? Spísal som pre vás skrátený zoznam faktorov SEO, zoskupených do ľahko pochopiteľných bodov. Jednotlivé tipy sú rozdelené do tematických okruhov s pomocnou navigáciou, takže sa rýchlo dostanete k téme ktorá vás zaujíma.

Sleduj na

Hľadám...

efektívny web marketing

Snažíme sa zdokonalovať naše služby aj pomocou cookies, nastavením vašeho prehliadača súhlasíte s ich používaním